RADOSŤ BYŤ SENIOROM

SEPTEMBER 2018 BRATISLAVA

 

 

Septembrovým programom RADOSŤ BYŤ SENIOROM sme spolu s vami otvorili Mesiac úcty k starším. Hotel Carlton privítal stovku bratislavských seniorov. Tí, ktorí sa radovali s nami, nám dajú určite za pravdu, že atmosféra bola naozaj úžasná. Tí, ktorí ste ho tento rok zmeškali, máte o dôvod viac, pridať sa k nám nabudúce.

radost byt seniorom september 2018 

 

A toto sú ony, tri dámy, ktoré za to všetko, čo zažívate na Radosť byť seniorom, ale aj iných podujatiach, „môžu“. Takto s úsmevom a v družnej debate sa rodia nápady, ktoré vám spríjemňujú voľné chvíle. Ivetka Malachovská ako ambasádorka podujatia nás všetkých bavila svojou pohotovosťou a humorom. V strede Mária Drahošová, riaditeľka STÁLE DOBRÍ, ktorá pre vás pripravuje aj ďalšie pohybové aktivity a kultúrne podujatia a Soňa Deglovičová, autorka projektu RADOSŤ BYŤ SENIOROM. 

radost byt seniorom september 2018 

 

Z úst športového lekára Pavla Maloviča a inštruktorky Nordic Walkingu Lucky Okoličányovej zaznelo niekoľkokrát dôrazné a motivačné: hýbme sa! Aj niekoľkominútová aktivita denne nám môže v seniorskom veku zvýšiť kvalitu života. Ale netreba zabúdať, že pred každým športovým výkonom je potrebné dobre sa rozcvičiť, zvýšiť si srdcovú frekvenciu a až tak začať. Kurzy Nordic Wolkingu „Zdravý pohyb na každý deň“ s Annou Saskovou organizujú aj Stále dobrí a mnohí z vás už vďaka nemu úspešne „paličkujú“.

radosť byť seniorom september 2018 radosť byť seniorom september 2018

 

Starnutie je obdobie sebazavŕšenia. Je potrebné, aby sme sa na starobu pripravili, aby sme sa celoživotne intelektuálne a osobnostne rozvíjali. K možnostiam, ako to napĺňať, patria aj Univerzity tretieho veku. Janka Chládecká (foto vľavo) je riaditeľkou takejto univerzity a potvrdila nám stále narastajúci záujem o štúdium z radov seniorov. Univerzitu navštevujú  celé rodiny, či dokonca dve generácie seniorov v rodine. Múzeum mesta Bratislava sa tiež snaží nastaviť program pre všetky vekové kategórie a prepájať nimi generácie. Tak si k nim,  podľa Beáty Husovej, autorky mnohých vyhľadávaných projektov múzea, nachádzajú cestu starí rodičia, rodičia i vnúčatá.

radosť byť seniorom september 2018 radosť byť seniorom september 2018

 

Po úvodných prednáškach privítala Iveta Malachovská v talk show „Na slovíčko“ špeciálnych hostí, herečku Idu Rapaičovú, bývalú hlásateľku Noriku Beňačkovú a úspešného harfistu Michala Matejčíka. Úvod talk show patril blahoželaniu pani Ide Rapaičovej, ktorá sa tento rok dožíva 75 rokov. Kyticu kvetov a srdečné prianie za nás všetkých odovzdala Ivetka. Pani Ida je plná energie a očarila nás svojím rozprávaním o študentských rokoch, pôsobení v divadle, kolegoch a nechýbali ani vždy žiadané „príbehy z natáčania“.

radosť byť seniorom september 2018

 

Michal Matejčík obohatil dámsku zostavu hostí nielen svojim šarmom. Ale k rozprávaniu pridal  hru na jeden z najstarších hudobných nástrojov, harfe. Spomínal aj na jedno zo zatiaľ najzaujímavejších období svojho hudobného života. Michal odohral 70 koncertov na európskom svetovom turné s Georgom Michaelom.

radosť byť seniorom september 2018

 

Aj keď sa televízne hlásateľky pred časom vytratili z našich obrazoviek, strednej a staršej generácii bezpochyby utkveli v pamäti. Spomínate si?  Vždy nás upútal ich kultivovaný prejav, outfit a bezchybná vizáž. Určovali trendy v móde a účesoch. Podľa nich sa šilo, líčilo i strihalo. A svojím šarmom okúzľujú aj dnes. Príkladom je aj pani Norika Beňačková.

radosť byť seniorom september 2018

 

Jesenný program Radosť byť seniorom je za nami. Ostal v nás dobrý pocit radosť, že ste z neho odchádzali spokojní a s úsmevom. Ďakujeme ešte raz za vaše pozitívne reakcie, za to, že ste prijali našu ponuku. Opäť sa budeme spolu radovať v apríli a to nielen v Bratislave ale už aj v Košiciach. Už dnes vám môžeme prezradiť, že sa máte na čo tešiť. Dovidenia v apríli, milí priatelia!

radosť byť seniorom september 2018