Bratislava – 16. máj 2018    Nezisková organizácia STÁLE DOBRÍ pripravila pre aktívnych bratislavských seniorov v hoteli Devín prvé zo série zábavných popoludní pod názvom RADOSŤ BYŤ SENIOROM. Podujatie ponúklo atraktívny program s populárnymi osobnosťami ale aj odborné prednášky o zdraví, osobnostnom rozvoji, medzigeneračných vzťahoch, či umení.

 

STÁLE DOBRÍ ponúkajú bratislavčanom v seniorskom veku priestor pre zmysluplné voľnočasové aktivity. Svoj program zameriavajú hlavne na tých, ktorí vyhľadávajú možnosti aktívneho oddychu, stretávajú sa, zapájajú sa do života mesta a komunít. „Ponúk voľnočasových alebo rozvíjacích aktivít pre ľudí vo vyššom veku stále nie je dostatok. Pri organizovaní podujatí pre našich seniorov vychádzame z ich požiadaviek. Postupne sme vytvorili škálu kultúrnych, športových a edukačné aktivít, o ktoré je nesmierny záujem,“ informuje Soňa Deglovičová, manažérka projektu RADOSŤ BYŤ SENIOROM.

 

Ambasádorkou podujatia je moderátorka Iveta Malachovská, ktorá zábavným popoludním pre seniorov aj sprevádza: „Som veľmi rada, že som súčasťou projektu. Pri týchto stretnutiach opäť pocítite, ako sa navzájom potrebujeme a máme si čo vzájomne odovzdávať. Vážim si skúsenosti,životnú múdrosť a nadhľad skôr narodených. To sú pre nás všetkých do ďalších rokov cenné devízy.“ Seniori potrebujú dostatok motivácie, potrebujú plnohodnotne využívať svoj voľný čas a byť tu s niekým a pre niekoho. To napĺňa ich životy radosťou a spokojnosťou. Motivácia a pozitívny vzťah k životu je významným predpokladom pre kvalitnejšie prežívanie staroby.

 

Súčasťou programu RADOSŤ BYŤ SENIOROM boli zaujímavé prednášky nielen na seniorské témy. Akými mentálnymi cvičeniami si udržiavať pamäť v kondícii prezradila Mária Čunderlíková z Centra Memory. Špecialistka z vlasového štúdia Hairline informovala o starostlivosti vlasy v seniorskom veku. Seniori živo diskutovali s pani psychologičkou Evou Poliakovou o komunikácii v rodine a harmonických medzigeneračných vzťahoch s príbuznými. Od riaditeľky Slovenskej národnej galérie Sandry Kusej sa dozvedeli o programe galérie určenom špeciálne pre seniorov. Okrem iného zahŕňa aj možnosť komentovaných prehliadok pre milovníkov umenia v dôchodkovom veku, alebo pracovné možnosti seniorov priamo v galérii.

 

Vyvrcholením popoludnia bola podvečerná talk-show s atraktívnymi hosťami, so šarmantnými dámami - bývalou hlásateľkou Adou Strakovou, speváčkou Marcelou Laiferovou a obľúbeným hercom Ferkom Kovárom. „Podujatie sa stretlo s veľkým úspechom a tak ako sme plánovali budeme pokračovať v ich organizovaní. Záujemcovia sa môžu tešiť na jeho jesenné pokračovanie,“ informuje Soňa Deglovičová. Jesenné RADOSŤ BYŤ SENIOROM sa bude konať 23. septembra v hoteli Crowne Plaza. Okrem cenných rád a zaujímavých informácií majú organizátori na čele s ambasádorkou už dnes pripravených množstvo noviniek a prekvapení. Viac informácií nájdete na www.staledobri.sk