Nie sme síce najmladší, sme však STÁLE DOBRÍ. To je hlavné motto našej neziskovej organizácie STÁLE DOBRÍ n.o., ktorého sa držíme a v tomto duchu vedieme aj našich seniorov, aby starnutie nebrali ako niečo „zlé“, ale ako príležitosť zažiť niečo nové, mať dostatok času na rôzne vzdelávacie, zábavné ale aj športové aktivity a prežiť život s radosťou. Našou snahou je spríjemniť im voľný čas, poskytnúť nové vedomosti a užitočné informácie, nadviazať nové kontakty a priateľstvá. Každý mesiac sa snažíme priniesť seniorom niečo nové, zaujímavé ale zároveň im ponúkame aj opakujúce sa aktivity ako sú koordinačné cvičenia (ktoré síce nie sú fyzicky náročné, ale zapájajú sa pri nich vo väčšej miere práve poznávacie funkcie ako pamäť, koordinácia pohybov, koncentrácia, vnímanie priestoru či pohotovosť), petanque, joga pre seniorov a v neposlednom rade sú to jazykové kurzy, ktoré sú medzi seniormi veľmi obľúbené a pravidelne sa na nich zúčastňujú. Dobre známi „Nordic Walking“ je aktivita, ktorú tiež často opakujeme v spolupráci s Annou Saskovou – akreditovaná inštruktorka Nordic Walkingu. Človek, ktorého mozog je vplyvom aktívneho pohybu dostatočne zaplavený kyslíkom, má lepšiu vnímavosť, je emočne stabilný, optimistický a chôdza je predsa najprirodzenejší pohyb, pri ktorom zapájame pomerne veľa svalov a je vhodná v každom veku.

Vo februári, tohto roku, sa nám podarilo vybaviť komentovanú prehliadku novo zrekonštruovanej Slovenskej Národnej Galérie, ktorá bola v tom čase ešte zatvorená pre verejnosť a bez výstav. Seniori tak mali možnosť nahliadnuť dovnútra a dozvedieť sa viac o architektúre SNG. Toto podujatie spomíname hlavne preto, že sa nám prihlásilo viac ako 100 seniorov, ktorí sa chceli prehliadky zúčastniť. A tak pre veľký záujem sme dodatočne vybavili ďalšie tri termíny, aby sme mohli vyhovieť čo najviac seniorom a umožniť im vstup na prehliadku. Veľká vďaka patrí aj pracovníčkam SNG, ktoré nám v požiadavke vyhoveli, nesmierne si preto vážime ich snahu a ochotu.

Pomaly sa nám blíži jar a my už, ako každý rok, začíname pripravovať pre seniorov zábavné podujatie s hodnotným obsahom „RADOSŤ BYŤ SENIOROM“. Ambasádorkou tohto projektu je Iveta Malachovská, ktorá sprevádza popoludním a talk show „Na slovíčko“. Na programe zatiaľ intenzívne pracujeme. Tešiť sa môžete na zaujímavé prednášky, známe osobnosti a bohatý program. Samozrejme nebude chýbať občerstvenie a obľúbená tombola. Predradiť Vám zatiaľ môžeme, že podujatie „Radosť byť seniorom“ sa bude konať 11. júna 2023 v Dome Albrechtovcov, Kapitulská 1, Bratislava – Staré mesto.

Byť aktívnym seniorom a prijať svoj vek, nám do života môže priniesť veľa radosti a nových zážitkov. Preto určite neváhajte a pridajte sa k nám.

www.staledobri.sk

Ak máte záujem dostávať aktuálne informácie o našom programe, napíšte nám mail a prihlásime Vás na odber newsletteru.

staledobri@gmail.com

 

Za STÁLE DOBRÍ, n.o.

Ing. Jana Valachová