Späť na aktivity

Vedomé starnutie III.

28.4.2022 o 10:00
Lotus Joga, Kuzmányho 4, Bratislava

STÁLE DOBRÍ vedia ako prijímať pribúdajúce roky. Pozývame vás na pokračovanie workshopu:

„Vedomé starnutie, alebo ako sa vyhnúť úpadku v staršom veku“.

Vedomé starnutie je pre tých, ktorí sa rozhodli prežiť starobu v zdraví a vitalite.

Že každý starne, je pre nás všeobecne známe, no tiež by sme si mali uvedomiť, že každý starne svojím vlastným tempom. Toto tempo nie je osudom dané, ale určuje ho mnoho faktorov. Ide najmä o faktory ako zdedené genetické predpoklady (do akého tela sme sa narodili ), charakter a kvalita prostredia, v ktorom sme prežili svoj doterajší život a hlavne spôsob a kvalita života, ktorý vedieme v súčasnosti. Tieto faktory vytvárajú každému z nás podmienky pre jedinečný priebeh a kvalitu života ako aj samotného procesu starnutia. Ak máme skutočný záujem prežiť plnohodnotný život do vysokého veku, či sa nám to páči alebo nie, musíme prevziať zodpovednosť za spôsob a kvalitu života, ktorý vedieme. Predpoklady sú väčšine z nás až notoricky známe a závisia od toho ako intenzívne sa hýbeme, čo a ako  jeme, pre čo a koho no hlavne s kým, chceme prežiť svoj život.

Cieľom nášho seminára „Vedomé starnutie a pohyb„ je priblížiť účastníkom základné informácie ako prebieha starnutie v závislosti od pohybu. Zameriame sa najmä na poskytnutie dostatku informácii, ktoré umožnia každému, úprimne hľadajúcemu, nájsť dostatok motivácie a odvahy prevziať iniciatívu pri vedomom ovplyvňovaní procesu vlastného starnutia.

V prvom rade sa zameriame na základné informácie o tom, ako funguje naše telo, ktoré dajú zmysel tvrdeniam, prečo je pohyb jeden z dôležitých faktorov, ktorý pozitívne ovplyvňuje priebeh a kvalitu nášho života. Prakticky si ukážeme, že aj pohyb, ktorý zvládne každý má mimoriadne pozitívne účinky na náš fyzický ale aj duševný stav.

Veríme, že máme dostatok argumentov ako presvedčiť účastníkov seminára, že nebudú musieť denne behať desiatky kilometrov, či stráviť hodiny vo fitku (ale môžu😊), aby si osvojili pohyb, ktorý im umožní plnohodnotný a vitálny priebeh budúceho života do vysokého veku.

Lektor: Štefan Topoľský

 

Lotus Joga, Kuzmányho 4, Bratislava

 

Vstup 2 €, (obmedzený počet – potrebná rezervácia miesta na staledobri@gmail.com )