Potrebujete prevoz sanitkou a nemáte ju predpísanú lekárom? Môžete si ju jednoducho objednať.

Dopravná zdravotná služba AGEL Merea je Vám k dispozícii počas pracovných dní v čase od 7:30 do 16:00.

 

na tel. čísle: 048 472 16 06

 

Nemôže vám váš lekár predpísať sanitku, pretože nie je indikovaná vašou diagnózou? Vy však máte zdravotné ťažkosti, ktoré si pri prevoze vyžadujú súkromie, alebo už nechcete zdieľať sanitku s inými pacientmi s rôznymi diagnózami a nekonečnými rozvozmi, prípadne potrebujete sanitkou previesť imobilného člena rodiny? Máte možnosť objednať si sanitku súkromne. 


Individuálne súkromné prevozy
 
sú riešením. Ponúkajú komfortnú prepravu pre seniorov so zdravotnými komplikáciami, ale aj tým, ktorí sa ocitnú v rôznych situáciách, kedy chcú alebo potrebujú sanitku využiť. „Všetkým, ktorí potrebujú prevoz sanitkou, alebo sa starajú o chorých, imobilných či ťažko pohyblivých príbuzných a blízkych, ponúkame prepravu sanitkou aj v prípade, že na ňu nemajú nárok. Sanitku si seniori môžu objednať súkromne,“ informuje Barbora Grausová, riaditeľka prevádzky dopravnej zdravotnej služby spoločnosti AGEL Merea. Vieme, že doprava do zdravotníckeho zariadenia na kontrolu, alebo vyšetrenie a späť, býva veľkým problémom. Cestovanie mestskou hromadnou dopravou, či taxíkom je často nevyhovujúce a nepohodlné. Nepríjemnými sú tiež dlhé čakania na pristavenie sanitky, alebo nekonečné rozvozy pacientov, ktorí s vami sanitku zdieľajú… Podpisujú sa pod nepohodlie, stres a napätie, a určite neprospievajú jeho zdravotnému stavu.

Súkromné prevozy využívajú najmä tí, pre ktorých by preprava bežným spôsobom znamenala ohrozenie zdravia, či tí, ktorí chcú absolvovať cestu bezpečnejšie, pohodlnejšie a v súkromí,“ približuje Barbora Grausová a dodáva: „Seniorské prevozy do zariadení zdravotnej starostlivosti sú jednou z najviac využívaných služieb. Častými sú pravidelne a dlhodobo poskytované odvozy na rehabilitácie, ale aj cesty do kúpeľov, na rodinné oslavy a podobne.“

Lekár vám sanitku môže predpísať len v indikovaných prípadoch. Napríklad pre prepravu na špecializované pracovisko, ak je pacient v dialyzačnom alebo transplantačnom programe, či potrebuje odvoz na ambulantnú chemoterapiu, alebo onkologickú kontrolu.

Prevoz v plne vybavených sanitkách

Prevoz je zabezpečený vozidlami v bezchybnom technickom stave, vybavenými najmodernejšou transportnou technikou. Súčasťou sú výsuvné stupienky, elektrický schodolez, či transportné ležadlo. Nechýba kardio kreslo, signalizačný alarm, alebo GPS monitorovacie zariadenie. Sanitky sú prispôsobené aj na prevoz imobilných pacientov alebo vozíčkarov. Po každom jednotlivom prevoze sú dôkladne dezinfikované.

Ako si sanitku objednať?

Pre objednanie individuálneho súkromného prevozu stačí zavolať 24 hodín pred prevozom na telefónne číslo 048 472 16 06. Dohodnete si miesto a čas vyzdvihnutia, a ďalšie detaily prevozu. Individuálny súkromný prevoz sanitkou si platíte ako samoplatca. Cena sa odvíja od vzdialenosti k miestu prepravy, zloženia posádky vozidla a špecifikácie, či ide o prevoz do a zo zdravotníckeho zariadenia, alebo na iné miesto.

Sprevádza vás skúsený tím profesionálov 

Seniori okrem bezpečnosti a pohodlia prevozu vždy ocenia aj fakt, že sú v rukách skúseného personálu s empatickým prístupom. Posádku tvorí profesionálny vodič s dlhoročnou praxou a zdravotníckymi školeniami. V prípade potreby sa posádka posilňuje o odborného asistenta. Ďalším z benefitov súkromnej prepravy je, že na sanitku nemusíte čakať, vždy je pristavená 10 minút pred dohodnutých termínom. Prevoz prebieha v absolútnom súkromí. Personál sanitky pomáha pri nástupe a výstupe, a v prípade požiadavky odprevádza aj na vyšetrenie. Ak je potrebný aj ďalší prevoz, posádka sanitky čaká na ukončenie vyšetrenia a následne klienta odvezie na dohodnuté miesto.


Výhody individuálneho súkromného prevozu s Mereou:

  • Komfortný prevoz v súkromí
  • Bezpečnosť pre imobilných, imunitne oslabených klientov
  • Sanitky prispôsobené na prevoz nepohyblivých pacientov, vozíčkarov, seniorov, či detských pacientov
  • Individuálna starostlivosť
  • Pomoc pri manipulácii pri výstupe a nástupe
  • Sprevádzanie k vyšetreniu
  • Skúsený, školený a empatický personál

Keď Merea pomáha

Seniori postupne objavujú možnosti súkromných prevozov. Spolu s Mereou už napísali mnoho príbehov a zažili stovky situácií. Za mnohé vám chceme dať do pozornosti referenciu jednej z klientiek.

Pani Eva Dojčanová z Nitry:

“Rozhodli sme sa s manželom využiť služby vašej dopravnej zdravotnej služby na prevoz manžela do zdravotníckeho zariadenia v Nitre na Zobore, po dôkladnom zvážení našej situácie, bývame na treťom poschodí bez výťahu, čo spôsobuje veľké problémy pri preprave sanitkou – príde iba vodič, manžel je imobilný a obaja sme dôchodcovia. Vaše služby počítajú s každou alternatívou a musím iba veľmi poďakovať za ústretové jednanie. Toto je služba pre odkázaných pacientov, takto by mala prebiehať profesionálna preprava pacientov! Ďakujeme a želáme veľa ďalších spokojných pacientov. Robte aj ďalej česť vášmu povolaniu.“