Dlho očakávané podujatie, na ktoré sa tešíme všetci každý rok je už za nami. Tento rok sme museli podujatie Radosť byť seniorom presunúť z júnového termínu až na september, z dôvodu zlého počasia. Veľmi obľúbenú a úžasnú záhradu Domu Albrechtovcov sme vymenili za rovnako krásne a príjemné posedenie v záhrade Pálffyho paláca na Zámockej ulici. Počasie nám konečne prialo a my sme si mohli naplno užiť príjemný podvečer v spoločnosti našich hostí a občerstviť sa kávičkou, Bratislavským rožkom a aj vínkom.

 

Začiatok podujatia patril tradične našim hosťom a odborným prednáškam. Tentokrát naše pozvanie prijala riaditeľka Univerzity tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave: PaedDr. Jana Chládecká, PhD., MBA, ktorá nám porozprávala o možnosti štúdia na univerzite pre seniorov, aké rôzne aktivity a exkurzie organizujú a v neposlednom rade o tom, ako štúdium pomáha seniorom k socializácii, dáva nový zmysel života a taktiež vytvára podmienky pre zlepšenie všetkých pohybových a kognitívnych funkcií, ktoré sú garanciou dlhovekosti, lepšieho zdravia, zvýšeného sebavedomia, kvalitného života a udržateľnej kondície aj vo vyššom veku. Ďalšiu prednášku na tému: Koordinačné cvičenia zamerané na tréning pamäti, sme mali možnosť vypočuť si od Silvie Valovičovej. So Silviou prebiehajú koordinačné cvičenia pre seniorov pravidelne každý štvrtok v Medickej záhrade a tento rok sme v spolupráci s ňou umožnili seniorom krátky pobyt v kaštieli Kočovce, v nádhernej prírode. Silvia si pre seniorov pripravila bohatý program zameraný na tréning pamäti a koncentráciu, takže nám porozprávala zážitky z pobytu a ukázala aj niektoré konkrétne cviky.

 

Tohtoročné podujatie sprevádzala známa moderátorka a herečka Katarína Brychtová, ktorá na záver viedla talk show „Na Slovíčko“, ktorej hosťami bola speváčka Adriena Bartošová a jej manžel Štefan Bučko.  Dozvedeli sme sa teda niečo viac nielen z pracovného ale aj zo súkromného života tejto dvojice. Samozrejme nechýbalo ani hudobné vystúpenie Adrieny. Mali sme možnosť vypočuť si jej známe songy, pričom nám zahrala aj na klavíri. Štefan Bučko ako známy herec a recitátor nám predniesol báseň a dokonca sme ho prehovorili aby nám zaspieval jednu pieseň spolu s Adrienou.

 

Zábavné popoludnie RADOSŤ BYŤ SENIOROM je za nami a my sa už teraz tešíme na ďalší ročník. Pracujeme na programe, ktorý by Vás oslovil a zaujal. Hodnotný obsah a intenzívny sociálny kontakt je presne to, čo chceme pre našich seniorov. Byť aktívnym, vytvárať si priateľstvá a medzigeneračné väzby, je skvelá príležitosť ako si aj v seniorských rokoch udržiavať psychickú a mentálnu sviežosť. Zistenie, že sa navzájom potrebujeme, napĺňa životy seniorov radosťou a spokojnosťou, mení ich pohľad na starobu na pozitívnejší.

 

FOTOGALÉRIA